nasza baza

Nasza Baza, to wolnostojący dom na skraju wsi pod lasem. Tuż za płotem mamy łąki, zarybione przez nas stawy i uwielbiane przez dzieci mokradła.
Na naszym podwórku rosną stare jabłonie, dzika czereśnia, sosny i modrzewie, mamy również ogród a w nim pomidory, sałatę, cukinię, czosnek, jarmuż, marchewkę, zioła, kwiaty i chrupany często przez dzieci rabarbar.

Za ogrodem mieszkają nasze zwierzęta kury, kozy i owce kameruńskie. Wszystkie dzieci uczestniczą w opiece nad nimi i pracach porządkowych. Na co dzień obserwujemy jak wiele zyskują dzieci na bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, zyskują również zwierzęta, a szczególnie kozy gdy zjadają schowane w kieszeniach marchewki.  W zwierzyńcu odbywają się również zajęcia, na których dzieci dowiadują się zdecydowanie więcej niż z podręcznika:)

Na terenie jest również stolarnia, która cieszy się ogromnym powodzeniem, prócz statków i samolotów powstają wisiory i medal, a kiedyś, czego nigdy nie zapomnę, powstało piękne nowe serce dla Babci.
Wszystkie narzędzia i sprzęty są dostosowane do wieku dzieci

Na terenie Bazy nasza Fundacja Gaj prowadzi
dwa projekty “Leśne Przedszkole Cztery Żywioły” i “Szkołę Blisko Natury”, a poza tym organizujemy zajęcia wakacyjne, ferie zimowe, warsztaty i gry terenowe, edukacyjne wyprawy do lasu, pikniki, grzybobrania…
Wszystkie prowadzone przez nas projekty i zajęcia maja na celu przybliżyć dzieciom i dorosłym otaczający nas świat przyrody, jej rytmy i piękno.  Przypomnieć, że jesteśmy jej częścią, i że jesteśmy od siebie zależni.